Architektúra hrobu je prejav úcty a vďaky najbližším


Pomníkové zostavy


Tvary pomníkových zostáv


Pomníkové zostavy vytvorené naším architektom (25 návrhov) vieme realizovať vo všetkých ôsmych materiáloch. V závislosti od zvoleného materiálu a rozmerov pomníkovej zostavy sa odvíja cena realizácie. V prípade záujmu vieme realizovať pomníkovú zostavu na objednávku podľa Vášho želania (pozri foto).




Obklady a zakrytie pomníkov


Podľa Vášho záujmu vieme aj realizovať zakrytie pomníkov a obklady (pozri foto).




Technický detail pomníkovej zostavy


Obklad základu je zaliaty v betóne. Zospodu a zhora je obklad pevne zoskobovaný. V rohoch obkladu je obklad zlepený epoxidovým lepidlom značky BELLINZON Mastice 2000, ktoré bolo špeciálne vyvinuté na tvorbu pevných spojov kameňa. Na elimináciu reologických javov betónu sme použili polystyrén, ktorý slúži ako dilatačný prvok medzi betónom a kameňom. Samotný základ je monoliticky spojený spolu s chodníčkom a je pevne zviazaný oceľovou výstužou. Tým pádom je pomník založený na cca. 600 mm v širokom základovom páse, ktorý nesadá aj pri ďalšom pochovávaní (pozri foto).




Druhy materiálov


V aktuálnej ponuke je osem druhov materiálov, v ktorých vieme realizovať pomníky a pomníkové zostavy. Od zvoleného materiálu sa odvíja aj cena realizácie, ktorá je vecou dohody pri Vašej osobnej návšteve alebo telefonickom kontakte (pozri foto).